Tuzsuz şampuan nedir? Ne işe yarar? – Hobiperest

08.03.2020
630
Tuzsuz şampuan nedir? Ne işe yarar? – Hobiperest

Son zamanların en merak edilen şeylerinden olan Tuzsuz Şampuan nedir? ne değildir? bu konu hakkında biraz bilgi edinelim. (Ki konuyu okuduktan sonra anneleriniz, babalarınız veya eşlerinizden duyacağınız şeyler; Herşeyimiz tamamdı, bir tuzsuz şampuanımız eksikti o da tamam oldu. 🙂 )
Ben de ilk duyduğumda Şampuan ve Tuz arasındaki ilişkiye bir anlam verememiştim ancak ufak tefek araştırmalarım sonucunda tuzun tahriş edici bir yapıya sahip olduğunu, ayrıca saç bakımı için kullanılan Keratin‘in etkisini yok ettiğini öğrendim. Bu nedenle alacağınız bir şampuanın içindekiler kısmında “sodyum vb.” şeyler yazıyorsa yavaşça aldığınız yere bırakabilirsiniz. (Ki ben böyle diyorum ama yarın yine gidip BİM’den, A101’den 3-5 Liralık Şampuanlara bakacağım o yüzden pek te şey yapmanıza gerek yok 🙂 )

Neyse gelelim Tuzsuz Şampuan’ın faydalarına;

Adından anlaşılacağı üzere tuz yok, silikon, formaldehit, paraben gibi kimyasallar da yok, doğal olarak saça herhangi bir yan etki yapmayacaktır. Saçta kepeklenme, kaşıntı ve saç diplerinde ağrı yaşıyorsanız bunun nedeninin tuzdan kaynaklandığını ve tuzsuz şampuanın düzenli olarak kullanımında bunun azaldığını görmeniz büyük ihtimal. Ne demişler 3 beyazdan uzak duracaksın, e onlardan biriside tuz olduğu için şampuanın da tuzsuzunu çıkarmışlar. Bende deneyip göreceğim bakalım. Etkilerini gördükçe paylaşacağım buradan.

YAZAR BİLGİSİ
hobiperest
Düşlerini hayata geçirmeyi seven, Moda, Sağlık, ve El becerilerini paylaşan hobiperest kadın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.