Brezilya fönü nedir? Evde nasıl yapılır?

Brezilya fönü nedir? Evde nasıl yapılır?

Brezilya fönü nedir? nasıl yapılır? Ben nasıl bir tecrübe kazandım bunu sizle paylaşmak istedim.
Brezilya fönü olarak bilinen, saçların 4 ila 6 ay kadar düz kalmasını sağlayan bu uygulama hergün fön çekme zorunluluğunu ortadan kaldırdığı gibi saça keratin yüklemesi de yapıyor.
Özellikle çalışan kadınların favorisi diyebiliriz. Tuzsuz şampuanla kullanılması gerektiği için bir önceki yazımdan tuzsuz şampuanın ne olduğuna da buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Sizinle paylaşmadan önce denemek istedim.
Trendyoldan verdiğim siparişle bio keratin gold aldım. Çok uygun fiyata aldığım bu ürün 45 tl gibi bir fiyata elime ulaştı. İçeriğine bakacak olursak; şampuan, saç kremi ve keratin olmak üzere 3’lü settir.
Üzerinde kullanımı yazıyor ama ben sizinle nasıl uyguladığımı da paylaşayım;

Lütfen işlemlere başlamadan önce açık havadar bir yeri seçin, Eldiven muhakkak kullanın çünkü ne olur olmaz elleriniz tahriş olmasın.

Öncelikle tuzsuz şampuan ile yıkadığım saçımı saç kurutma makinesi ile kurutarak, bir kaba çok olmayacak şekilde saçıma yeteceğini düşündüğüm kadar kreatinden döktüm.
Saç boyası yapar gibi saç diplerine gelmeden parça parça uyguladım ve bu uygulamanın daha iyi işlemesi için tarayarak tüm tellerine yedirdim. Saça yoğun uygulamamak gerekiyor, fazlası hem daha geç kurur hemde çok fazla göz yakar. Saçıma tamamen uyguladıktan sonra saçımı sürekli taradım. Biraz yapış yapış olabilir, yaklaşık yarım saatten sonra kurutma makinesi ile kurutarak devam ettim.
Bu kısım gerçekten eziyet gibi, mutlaka açık havadar bir yerde bu uygulamayı yapın, Keratin sıcakla açığa çıkacağı için gözleriniz yaşarıyor ve çok yoğun bir koku açığa çıkıyor.
Ama sonuç güzellikse biz bayanlar buna katlanıyoruz. Saçları kurutma işi bittiğinde saç düzleştirici ile 230 derece gibi yüksek ayarda saçlarımı az az parçalar halinde tarayarak düzleştirdim. Bu işlem de gerçekten çok zor geçti. Yapış yapış olan saçlarımı düzleştirdiğim anda yumuşadı. Saçımı tamamen düzleştirdikten sonra ilk günkü işim bitmiş oldu. Saçlarınızı işlem bitti olarak görüp toplamayın. Topladığınız anda bütün emeğiniz boşa gider. Kulağınızın arkasına da atmayın istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. İkinci ve üçüncü gündede saçımı düzleştirme işlemine devam ettim. Son gün olan üçüncü günümde sabah düzleştirdiğim saçımı akşam set içindeki şampuan ile yıkayıp yine set içindeki saç kremini uyguladım. Şampuan tuzsuz olduğu için çok köpürmeyebilir. Normal ölçünüzde kullanın. Yıkadığım saçımı önce havluyla suyunu alıp daha sonra saç kurutma makinesi ile tarayarak kuruttum. Benim saçlarım orta derecede kıvırcık. Ben saçımda bile çok memnun kaldığım bir sonuç elde ettim. Açıkçası sonuç benim için oldukça olumluydu. Ama yaptığımız işlemin uzun ömürlü olması için tuzsuz şampuan ile yıkamak gerekiyor. Üçüncü yıkamamda kuruttuğumda da aynı sonucu aldım. Tavsiye eder misiniz deseniz evet ederim. Umarım sizlere faydalı bir bilgi vermişimdir.

YAZAR BİLGİSİ
hobiperest
Düşlerini hayata geçirmeyi seven, Moda, Sağlık, ve El becerilerini paylaşan hobiperest kadın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.