Anne Sütünü Azaltan Besinler Hangileridir?

24.02.2020
858
Anne Sütünü Azaltan Besinler Hangileridir?

Anne Sütünü Azaltan Besinler Nelerdir?

Her anne doğum sonrası kulaktan dolma bilgiler ile sütünün bebeğine yetmeyeceği endişesine kapılır. Anne sütünü arttırmak için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bazı besinler anne sütünü olumlu olarak etkiler ancak olumsuz etkileri olan besinlerde vardır. Stres, üzüntü, uyku düzensizliği, az su tüketimi gibi faktörler anne sütünü olumsuz olarak etkileyebilmektedir. Bu yüzden sağlıklı bir emzirme dönemi için stresten ve üzüntüden uzak durmalı düzenli uyku alışkanlığı kazanmalı, günde en az 2 litre su tüketmeye dikkat edilmelidir. Anne sütünü azaltan besinler ise aşağıdaki gibidir.

Nane: Anne sütünün tadını ve kokusunu değiştirdiği için bebeğinizde emzirme sıkıntılarına sebep olacağından annelerin naneden uzak durması önerilmektedir.

Adaçayı: Bu çayı tüp bebek tedavisi gören çiftlerin kesinlikle tüketmemeleri gerekmektedir.

Maydanoz: Maydanoz içerdiği maddeler ile insan vücudundaki suyun dışarı atılmasını sağlar bu yüzden emziren annelerde süt azalması problemi oluşturacağından tüketilmemesi tavsiye edilmektedir.

Sirke Ve Limon: Sirke ve limon anne sütünü azaltan en etkili besinlerin başında gelir. Bazen farklı nedenlerden dolayı anne sütünün azalmasını isteyen anneler bu yöntemi tercih edebilir.

Acı Ve Baharatlar: Acı ve baharat çeşitleri sütün tadını değiştirdiği için emziren annelere önerilmemektedir. Zira sütünüz olsa bile bebeğiniz bu farklı tadı emmek istemeyebilir.

Anne sütün azaltmamak ve sağlıklı bir emzirme dönemi geçirmek istiyorsanız bu gıdalardan uzak durmanızda fayda olacaktır. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi en az 2 litre su tüketip vücudunuzun susuz kalmamasını sağlamalısınız.

KAYNAK: www.oyahanim.net

YAZAR BİLGİSİ
hobiperest
Düşlerini hayata geçirmeyi seven, Moda, Sağlık, ve El becerilerini paylaşan hobiperest kadın.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.